Forum Przedsiębiorczych Mam

z Brak komentarzy

Co to jest Klub Przedsiębiorczych Mam?

networking

 

Pewnie zastanawiasz się, o czym będzie ten artykuł… Co mięśnie dna miednicy mają wspólnego z jakimś Klubem Przedsiębiorczych Mam?

Cóż… samo dno miednicy pewnie niewiele, ale projekt Femipelvi, który prowadzę, już bardzo dużo:)

Ale po kolei:

Klub Przedsiębiorczych Mam to inicjatywa wymyślona już kilka lat temu przez przedsiębiorczą mamę – Martę Waszczuk, która prowadzi Fundację Be Proactive. Marta pewnego dnia stwierdziła, że brakuje takiego miejsca, gdzie mamy mogłyby spotykać się i wspierać w sprawach zawodowych. Oczywiście powstaje mnóstwo rodzicielskich inicjatyw, ale w nich wiodącym tematem jest rodzicielstwo i wszelkie około-rodzicielskie tematy.

Klub Przedsiębiorczych Mam natomiast zrzesza mamy, które chcą czegoś dla siebie, szukają nowych ścieżek rozwoju w nowej macierzyńskiej rzeczywistości. Tutaj mogą poznać inne mamy, będące na podobnym etapie życia, zainspirować się. Może nawet nawiązać współpracę czy po prostu nowe kontakty towarzyskie. Są to bezpłatne spotkania networkingowe z dużą dawką motywacji:) Na tych spotkaniach bowiem zawsze możesz posłuchać jednej lub dwóch historii mam, które zrobiły coś własnego. Ich opowieści często okazują się bardzo inspirujące:) A po wystąpieniach jest czas na networking właśnie. I co warte podkreślenia, na te spotkania można przychodzić z dziećmi, ponieważ wszystkie wiemy, że mamy nie zawsze mają z kim zostawić dziecko i wyrwać się na 2 godziny.

Dodam też, że Klub Przedsiębiorczych Mam działa już w kilku miastach, m.in.: Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Katowice, Gdynia, Nieporęt, Koszalin, Poznań.

Może pomyślisz sobie: “Co to w ogóle jest?! Jaka przedsiębiorcza mama?!” Jednak okazuje się, że to macierzyństwo często zmusza nas do zmian w życiu, samo jest przecież ogromną jego zmianą. Powiem więcej: w bardzo wielu przypadkach, kobieta dopiero zostając matką, odnajduje w sobie niezwykłe pokłady energii, przedsiębiorczości, siły, pomysłowości! I gdyby nie macierzyństwo, tkwiłaby nadal w swojej jakże wygodnej, choć często nudnej, pełnej frustracji, strefie komfortu…

 

Moja historia

networking-Femipelvi
Networking Klubu Przedsiębiorczych Mam

 

A teraz – co Femipelvi ma wspólnego z Klubem Przedsiębiorczych Mam?

Otóż jestem mamą i – tak jak inne mamy w Klubie – poszukiwałam swojej drogi. Długo zastanawiałam się, jak pogodzić macierzyństwo z pracą zawodową. Mając dzieci trudno jest funkcjonować tak, żeby oboje rodzice poświęcali pracy tyle czasu, co kiedyś, bez uszczerbku na relacjach rodzinnych. Piszę to z pełną odpowiedzialnością, ponieważ mam przykład nie tylko swój, ale wielu rodzin dokoła. Jeśli Twój przykład temu przeczy, napisz o tym w komentarzu. Chętnie dowiem się, jak godzisz te sfery. Mnie to się nie udawało.

Bardzo chciałam mieć czas dla dzieci, a z drugiej strony nie wyobrażam sobie, że mogłabym zajmować się tylko domem i dziećmi. Tak było przez jakiś czas i wiem, że nie służyło to ani mnie, ani mojej rodzinie. Dlatego szukałam, szukałam, szukałam…

I tak trafiłam na jeden z networkingów Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Na początku chciałam się zainspirować, posłuchać, jak to robią inne mamy. Wzięłam udział też w organizowanym przez Fundację Be Proactive – Forum Przedsiębiorczych Mam. Namówiłam również przyjaciółkę:) Na Forum, oprócz niezwykłych historii zwykłych mam, mogłam skorzystać z kilku warsztatów. Ja akurat wzięłam udział w warsztacie coachingowym Magdy Macyszyn, który popchnął mnie do działania. Zapisałam się na cały cykl coachingowy, dzięki któremu ruszyłam z miejsca. Potem pogłębiłam wiedzę biznesową na BiznesLabie, prowadzonym przez Martę Waszczuk.

Przez cały ten czas uczestniczyłam w networkingach i poznawałam inne mamy. Dzięki temu pomysł projektu Femipelvi coraz bardziej się krystalizował. Od dawna interesowałam się tym, jak bardzo ciało wpływa na społeczny aspekt kobiecości i na odwrót. Temat mięśni dna miednicy w naturalny sposób się z tym wiązał. Od dawna też zgłębiałam wiedzę dotyczącą tego obszaru, ale ciągle to było w sferze tylko moich zainteresowań.

Jednak warszaty i stały kontakt z innymi mamami dały mi tyle inspiracji i kopa do działania, że pomysł przerodził się w realny projekt, który od pewnego czasu możesz obserwować:) Ukończyłam szwajcarski kurs treningu mięśni dna miednicy wg koncepcji BeBo, dzięki czemu całą moją wiedzę mogłam potwierdzić certyfikatem. I zaczęłam prowadzić treningi 🙂

W międzyczasie zaczęłam również współpracować na zasadach wolontariatu z Klubem Przedsiębiorczych Mam i robię to do dziś. Uważam, że ta inicjatywa jest niezmiernie ważna i z wielką chęcią ją wspieram:) Gdyby nie Klub Przedsiębiorczych Mam, pewnie nadal swoją wiedzę miałabym tylko dla siebie, a Femipelvi nigdy by nie powstała. Teraz wiem, że mogę pomóc innym kobietom, sama się przy tym realizując. Po prostu win-win situation :))

I za to składam wielkie dzięki Klubowi Przedsiębiorczych Mam! Cudownie, że jesteście!!!

 

Forum Przedsiębiorczych Mam

forum-przedsiebiorczych-mam

Klub Przedsiębiorczych Mam cyklicznie – 2 razy w roku – organizuje również Forum Przedsiębiorczych Mam. Ja byłam na prawie wszystkich, a od jakiegoś czasu mam przyjemność współorganizować te wydarzenia:) Najbliższe, już PIĄTE (!) odbędzie się 27 maja 2017 w Warszawie. Tym razem będzie w nowej lokalizacji – Miasteczku Orange. Mimo, że to Forum będzie w nieco innej odsłonie, nie zmienia to faktu, że – tak, jak dotychczas – będzie na pewno bardzo inspirujące za sprawą wspaniałych prelegentek i wartościowych warsztatów. I – jak na wszystkie wydarzenia Klubu – na Forum również można przyjść z dzieckiem 🙂

Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie Cię zaprosić na to wydarzenie:)

O tym, jak wartościowe jest Forum mogłabym napisać kolejny artykuł, ale łatwiej będzie, jeśli odeślę Cię na stronę Forum Przedsiębiorczych Mam 🙂 Tam znajdziesz wszystkie szczegóły oraz bilety!

#forummam

Do zobaczenia!

Zapisz się na bezpłatny newsletter

i pobierz swój dzienniczek mikcji!

Zgadzam się, aby moje dane zostały przekazane do MailChimp ( more information ) , czyli systemu wysyłającego newsletter.

Twoje dane są u mnie bezpieczne. W każdym momencie możesz się wypisać.

Follow Linda:

Latest posts from